Efsanevi Trader O Dev Altcoin için Uyardı: Diplere Dalabilir!

Efsane trader ve analist Peter Brandt, Ethereum’un teknik resminde yeni bir ‘baş ve omuz’ formasyonu tespit etti. Bu formasyonun doğru olduğu kanıtlanırsa, altcoin fiyatının büyük bir tersine dönüş yaşaması muhtemel. Ethereum’un bu potansiyel serpintiyi hafifletmek için önemli şoklara ihtiyacı var.

Ethereum’un teknik resminde daha fazla düşüş mü var?

Ethereum şu anda on-chain ölçümlere göre iyi bir konumda değil. Yazı sırasında, lider altcoin daha geniş bir piyasa kaymasıyla %6,3 düşüşle 3.450 dolara geriledi. Böylece, geçtiğimiz haftaki kayıplarını daha da artırarak %9,83’e taşıdı. Bununla birlikte, Ethereum yalnızca geçtiğimiz ay %17,72’lik bir artışla ay için göreceli parlaklığını korudu.

Peter Brandt, paylaştığı bir grafikle, aylık grafiğin tartışmalı bir baş ve omuz üst formasyonu gösterdiğini belirtti. Bağlam açısından, baş ve omuz formasyonu boğa formasyonundan ayı formasyonuna geçişi tanımlayan bir göstergedir. Bu teknik kurulum, ortası diğerlerinden daha uzun olan üç tepe ile birlikte gelir. Brandt, grafik eşliğinde, “Bu tartışmalı bir baş ve omuz tepesidir. Kriptoları short’lamıyorum” dedi.

Bu eğilimi tespit eden Peter Brandt, şu anda ayı eğiliminde olan Ethereum’un yakın vadede çok daha aşağılara düşebileceğini öne sürüyor. CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay ETH’nin düştüğü en düşük seviyenin 2.863,54 dolar. Peter Brandt’in tespit ettiği trendin tersine dönmesi durumunda, 3.000 dolar ve 2.800 dolar fiyat işaretleri izlenecek ana destek bölgelerini oluşturacak.

Ethereum’un daha acil endişeleri de var!

Bu endişe verici bir durum. Bununla birlikte, Ethereum’un şu anda daha acil endişeleri var. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD SEC, spot Ethereum ETF’lere kısa süre önce yeşil ışık yaktı. Ancak, buna rağmen, ürünlerin ticareti henüz başlamadı. Onay ile birlikte kıyı zaten açık. Ancak likidite kapma konusundaki endişeler ufukta görülmeye devam ediyor. Akıllardaki soru, Bitcoin ETF’lerin zaten milyarlarca net girişi alırken Ethereum’un bundan bir pay alıp alamayacağı.

Lider altcoin için sırada ne var?

Geçtiğimiz hafta Ethereum’un yaşadığı düşüş, kriptonun tarihinde bir değişim dönemi olduğunu kanıtlayan mikro bir faktör. Şimdiden, en az bir spot Ethereum ETF ihraççısının bu hafta S-1 kayıtları hakkında geri bildirim alabileceğine dair göstergeler var. Perde arkasındaki müzakereler belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, piyasa analistleri ilerleyen bu S-1 onayları konusunda iyimserler.

Yükseliş tahminleri gerçeğe dönüşürse Ethereum’un, Brandt’ın beklentilerine karşı fiyatta büyük bir toparlanma görmesi mümkün. Bu arada, Brandt’ın her zaman Ether’e şüpheyle yaklaştığını da belirtmek gerekiyor. Ancak, X’teki son yazısında altcoin için short pozisyon açmadığını söyledi. Bu durum, muhtemelen Ethereum’un beklenmedik bir dönüş yapması ihtimaline karşı onu tedbirli olmaya itiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir