Bernstein: Ethereum için Şimdi Masada Bu Seviye Var!

Ethereum, ETH ETF’lerinin onaylanma olasılığının artması nedeniyle son zamanlarda olağanüstü bir artış kaydetti. Dahası, devasa Ethereum rezervinin stake edilmek üzere kilitlenmesi nedeniyle bir arz sıkışıklığı belirtileri kaydedildi. Analistlere göre, bir arz şokunun, ETH fiyatını 4.000 doların üzerine atması mümkün. Dahası, Bernstein analistleri ETF’nin onayının ardından yüzde 75’lik bir artış masada.

Bernstein, ETF onayı sonrası ETH’nin %75 artmasını bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasanın gündemini Ethereum ETF onayı belirliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in spot Ethereum ETF’leri potansiyel onayını çevreleyen çok fazla heyecan ve spekülasyon var. Bloomberg Intelligence’ın önde gelen iki analisti Pazartesi günü ETH ETF’nin onaylanma olasılığını %25’ten %75’e çıkararak heyecan yarattı. Bunun ardından SEC’ten gelen haberler de bu olasılığı destekledi. Böylece, Ethereum güçlü bir koşu yaptı.

Bernstein analistleri, bu onayın gerçekleşmesi halinde Ether’in 6.600 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Tahminler, araştırma şirketi Bernstein, Gautam Chhugani ve Mahika Sapra’daki analistlerden geliyor. Analistler, Ocak ayında SEC’in benzer Bitcoin ETF’lerini onaylamasını takip eden haftalarda değerde %75’lik bir artış meydana geldiğine dikkat çektiler. Araştırma raporunda Chhugani ve Sapra, “ETH için de benzer bir fiyat hareketi bekliyoruz” dedi.

BlackRock ve Bitwise spot Ethereum ETF başvurusunu güncelledi

Önde gelen varlık yöneticileri BlackRock ve Bitwise, spot Ethereum ETF’ler için onay alma yolunda önemli bir adım attı. Her iki firma da SEC’e güncel başvurular yaptı. Böylece, kurumun yaklaşan onaylar sırasında ek bilgi talebine yanıt olarak başvurularını revize etti.

BlackRock ve Bitwise, spot ETH ETF başvurusu için güncell bir 19b-4 formu verdi. Bu hamle, firmanın SEC’in kripto para tabanlı ETF’lere yönelik değişen tutumundan faydalanmayı amaçlamasıyla geldi. Bitwise Asset Management, ETH ETF’sinde yer alma yarışında BlackRock’a katılıyor. Firma ayrıca, ajans potansiyel onaylara hazırlanırken SEC’in gerekliliklerine uygun olarak güncellenmiş bir başvuru da yaptı.

Stakedeki toplam Ethereum 121 milyar dolar ETH’yi aştı

On-chain veri izleme aracı Nansen’e göre, şu anda 32,5 milyon ETH staked durumda. Üstelik bu rezerv Ethereum’un toplam arzının yaklaşık %27’sini oluşturuyor. Mevcut piyasa fiyatlarına göre, bu staked ETH’nin değeri 121 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir rakam. Nansen, bağlam sağlamak amacıyla bu rakamı Solana’nın 103 milyar dolar olan FDV’siyle karşılaştırdı. Yatırılan önemli miktardaki Ethereum, piyasa için geniş kapsamlı etkileri olabilecek potansiyel bir arz sıkıntısı hakkında tartışmalara yol açtı.

Nansen, X’teki bir yazısında durumu daha da detaylandırarak piyasa talebine bağlı ikili sonuçların altını çizdi. Analitik firması, “Bir ETH ETF’si onaylanırsa ve onay beklentisiyle ya da onaydan sonra talep olursa, bu olumlu olacaktır” dedi. Analitik platformu, bir Spot Ethereum ETF‘sinin onayının kriptoya olan talebi önemli ölçüde artıracağını öne sürdü. Bu bağlamda, bunun arzı daha da kısıtlayacağını ve potansiyel olarak fiyatları yükselteceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir